Balustrady i schody ze szkła – styl i funkcjonalność

Rozwój budownictwa jednorodzinnego i szeregowego o więcej niż jednej kondygnacji sprawia, że pojawia się też zapotrzebowanie na schody wewnętrzne. Konstrukcje tego typu są tworzone z różnych materiałów, począwszy od tradycyjnego betonu, przez drewno i metal po szkło. To ostatnie od lat już jest stosowane jako wypełnienie przestrzeni pod poręczami, nie tylko w celu poprawy bezpieczeństwa, ale też ze względów estetycznych. Balustrady szklane są nie tylko modne, ale i efektowne. Dzięki punktowemu mocowaniu tworzą bezpieczne bariery na schodach i antresolach bez ograniczania dostępu światła dziennego.

Z tych i innych powodów schody i balustrady szklane stają się coraz częstym elementem aranżacji wnętrz. Wyróżniają je zarówno wysokie walory estetyczne, jak i funkcjonalność. Podobnie jak ścianki prysznicowe czy panele kuchenne, są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na środki chemiczne. Doskonale komponują się z nowoczesną zabudową, a ich prostota nadaje wnętrzu elegancji. Ponadto znajdują zastosowanie również na balkonach i tarasach zarówno domów jednorodzinnych, jak i bloków mieszkalnych.

Zalety szklanych balustrad i schodów

Balustrady i schody ze szkła są rozwiązaniem szeroko rekomendowanym przez architektów. Po pierwsze niezawodnie pełnią funkcję zabezpieczenia danej powierzchni. Balustrady szklane nie mają szczebli czy słupków, co jest niezwykle cenną cechą, jeżeli w domu mieszkają małe dzieci. Ponadto, mimo pełnego zabudowania, konstrukcje te odznaczają lekkość i elegancja. Ich kolejną zaletą jest wysoka odporność na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych, dzięki czemu coraz częściej znajdują zastosowanie również na zewnątrz. Przezroczyste szklane schody czy balustrady doskonale sprawdzają się przede wszystkim w małych pomieszczeniach. Ponieważ nie blokują padającego na nie światła, w efekcie optycznie powiększają wnętrze.

Gdzie sprawdzą się balustrady szklane?

Balustrady szklane znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych obiektach. Pozwalają na stworzenie bardzo designerskiego efektu oraz optyczne powiększenie przestrzeni. Szkło komponuje się doskonale z wieloma innymi materiałami, jak metal, drewno czy tworzywa sztuczne. Pozwalają na stworzenie niezwykle modernistycznych aranżacji, które prezentują się doskonale zarówno w domach mieszkalnych, jak i biurowcach, hotelach czy nawet lokalach usługowych.

Balustrady szklane można zastosować także poza budynkami. To produkty powstające z materiału odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Zwykle łączy się je z metalem, co pozwala na stworzenie stabilnej i estetycznej konstrukcji. Balustrady szklane pojawiają się przede wszystkim w budynkach nowoczesnych, bazujących na minimalistycznych, prostych formach.

Balustrady i schody szklane na zamówienie

Schody i balustrady ze szkła powstają na indywidualne zamówienie. Wykonujemy pomiary na terenie nieruchomości, a następnie przygotowujemy projekt. Klient ma bezpośredni wpływ na wymiary gotowego wyrobu, a także jego stylistykę. Szkło nie zawsze jest przeźroczyste. Istnieje bowiem opcja pokrycia go dowolnym nadrukiem lub specjalną folią, która zmienia kolor tafli. Po zatwierdzeniu projektu przechodzimy do realizacji produktu, a następnie dowozimy go i montujemy w budynku należącym do klienta. Dbamy o zachowanie norm bezpieczeństwa. Nasze szkło jest hartowane, dlatego w razie zbicia rozsypuje się ono na drobne, nieostre fragmenty, nie stanowiąc zagrożenia dla użytkowników.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane balustradami tworzonymi na zamówienie.

Copyright@2018 Prestige-Glass | All Rights Reserved | Designed by HashtagCloud