Szkło do kuchni? Malowane panele synonimem elegancji!

Nowoczesne aranżacje kuchenne coraz częściej uwzględniają nietypowe materiały, wśród których jest również szkło. Przez wiele lat pomijane ze względu na jego kruchość i podatność na pękanie, obecnie jest dostępne w wariantach, które doskonale znoszą kuchenne warunki. Ponadto jest to również materiał obojętny biologicznie i odporny na wnikanie barwników czy zapachów. Dlatego jest niezastąpiony tam, gdzie oczekujesz wyjątkowej czystości. Do takich miejsc zaliczają się m.in. kabiny prysznicowe na wymiar oraz pomieszczenia, w których przetwarzasz produkty spożywcze. Szkło do kuchni stanowi świetną alternatywę dla płytek ceramicznych. Sprawdza się też w roli drzwiczek szafek i elementów zabudowy.

Jeżeli marzy Ci się kuchnia w eleganckim stylu, szklane panele na ścianach stanowią strzał w dziesiątkę! Szkło jest doskonałym materiałem wykończeniowym ścian, wnoszącym do wnętrza wiele świeżości. Poza tym jest odporne na trwałe zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. Ponadto, w przeciwieństwie np. do drewna, szkło nie niszczeje pod wpływem czynników, takich jak np. gorąca para wodna.

Dlaczego warto zainwestować w szkło do kuchni?

Malowane panele ze szkła hartowanego są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia. Ponadto stanowią trend, który długo jeszcze nie zniknie z rynku. Szkło do kuchni jest dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, a jego dodatkowym walorem estetycznym jest brak fug. Dzięki temu montaż takich paneli jest niezwykle łatwy, gdyż przywierają do ściany jedynie przy użyciu odpowiedniego kleju. Szkło w kuchni ma jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie tworzy środowisko nieprzyjazne dla bakterii, grzybów czy drobnoustrojów. Ponadto gładkie i błyszczące panele rozświetlają i optycznie powiększają kuchnię.

Copyright@2018 Prestige-Glass | All Rights Reserved | Designed by HashtagCloud