Kominki ze szkła

Uniwersalność szkła wykorzystywanego w aranżacji wnętrz sprawia, że coraz częściej pojawia się on w nowych, niestandardowych odsłonach. Pozwala na to również udoskonalenie technologii produkcji i obróbki, dzięki którym przejrzyste tafle zyskują całkiem nowe właściwości. Dzięki metodzie hartowania szkło wytrzymuje bardzo wysokie temperatury. W efekcie doskonale znosi kontakt z ogniem i rozgrzanym powietrzem. Pozwala to na konstruowanie elementów wystroju wnętrz takich jak nowoczesne kominki ze szkła. Podobnie jak szkło do kuchni, obudowy kominków z tego materiału muszą mieć wysokie parametry wytrzymałościowe. Dlatego – przy zachowaniu odpowiednich zasad użytkowania – szyby obudowy nie pękają po rozpaleniu ognia we wnętrzu kominka. Jedną z nich jest unikanie kontaktu rozgrzanych kamieni i innych elementów aranżacji wnętrza kominka ze szkłem.

Zalety szklanych kominków

Kominki ze szkła są nie tylko eleganckie i nowoczesne, ale też ujawniają pełne piękno oraz niezwykły klimat rozpalonego ognia. Przeszklenie nie stwarza żadnych ograniczeń w odbiorze tego spektaklu, a jednocześnie chroni przed kontaktem z płomieniami i ewentualnymi rozpryskami iskier. Jednocześnie szklana obudowa ogranicza rozprzestrzenianie się ciepła, dzięki czemu urokiem kominka można też cieszyć się w cieplejsze wieczory. Kominki ze szkła wykonujemy na indywidualny wymiar, dopasowując ich wielkość i kształt do dostępnej przestrzeni. Oferujemy zarówno konstrukcje z materiału w naturalnym kolorze, jak i barwionego czy dymionego.

Kominki ze szkła na zamówienie

Produkujemy kominki ze szkła na zamówienie. Klient może samodzielnie dopasować parametry gotowego produktu do stylistyki danego wnętrza. Zamawiający ma wpływ na takie szczegóły wyrobu ze szkła, jak:

  • kolor szkła – surowiec ten można pokryć również dowolnymi nadrukami, w tym grafiką przesłaną przez klienta,
  • wymiary kominka – takie konstrukcje często montuje się we wnękach, dlatego ich wymiary muszą być idealnie dopasowane do układu konkretnego pomieszczenia,
  • dodatkowe elementu – kominki ze szkła często mają również dodatkowe elementy wykonane z innych materiałów. Często jest to metal, który zwiększa stabilność konstrukcji i wpływa pozytywnie na jej wygląd.

Po ustaleniu podstawowych szczegółów z klientem przygotowujemy projekt kominka. Po jego zatwierdzeniu możemy przejść do realizacji. Zwykle zajmujemy się też montażem gotowego wyrobu we wskazanym miejscu, co pozwala na upewnienie się, że urządzenie będzie działać prawidłowo. Tworzymy zarówno kominki wolnostojące, jak i te wbudowane w filary lub wnęki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Przygotujemy kominek, który sprawdzi się doskonale w danym wnętrzu.

Copyright@2018 Prestige-Glass | All Rights Reserved | Designed by HashtagCloud