Szkło z nadrukiem

Szkło stanowi bardzo wdzięczny materiał aranżacyjny. Chociaż jest stosunkowo trudne w obróbce, w fachowych rękach może się zmienić w elegancki panel kuchenny, dekoracyjną ściankę działową czy estetyczne drzwi do kabiny prysznicowej. W Prestige Glass w Szczecinie zajmujemy się nie tylko obróbką szkła i budowaniem z niego różnych wewnętrznych konstrukcji. Dysponujmy również narzędziami i umiejętnościami, dzięki którym zmieniamy gładkie tafle w wyjątkowo piękne, ozdobne części wyposażenia.

Poza fazowaniem czy piaskowaniem, które nadaje powierzchni efektowną matową strukturę, proponujemy też szkło z nadrukiem. Zaletą takiego materiału jest możliwości dopasowania jego stylu, wzornictwa i kolorystyki do aranżacji wnętrz czy upodobań właścicieli. Jeśli urządzasz dom w stylu retro i potrzebne Ci szkło do kuchni, możesz wybrać zarówno jednobarwne tafle malowane, jak i szkło z nadrukiem. W efekcie na ścianie zagoszczą słoneczniki, maki, kompozycja pop-art czy wizerunek nowoczesnego miasta.

Dlaczego warto wybrać szkło z grafiką?

Drukowanie na szkle stwarza niemal nieograniczone możliwości nanoszenia wzorów. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią grafikę, a my wykonany ją dla Ciebie na powierzchni drzwi do witryny, ścianki działowej czy zabudowy. Szkło z nadrukiem ma też inną cenną zaletę. Wykorzystanie w wewnętrznej konstrukcji zapewnia większa intymność i ogranicza widoczność zabrudzeń czy odcisków palców. To doskonały sposób na utrzymanie estetyki wnętrza nawet wtedy, gdy nie masz czasu na codzienne mycie szyb.

Szkło z grafiką jest doskonałym sposobem na udekorowanie dowolnego miejsca. Przyciąga wzrok, pozwalając na przełamanie minimalistycznych mebli. To doskonała alternatywa dla kafelków, których domycie, ze względu na obecność fug, bywa problematyczne. Na szkle można bowiem umieścić nadruki, które pojawiają się na popularnych płytkach kuchennych.

Jak powstaje szkło z nadrukiem?

Szkło z nadrukiem można przygotować z wykorzystaniem różnych metod. Największą popularnością cieszy się sitodruk i druk cyfrowy. Wybór odpowiedniej techniki pracy w dużej mierze zależy od projektu, kolorystyki i indywidualnych potrzeb klienta.

Szkło z nadrukiem przygotowuje się z zastosowaniem następujących metod:

  • sitodruk – metoda ta polega na umieszczeniu na szkle specjalnej matrycy (sitodruku), na której znajduje się wzór. Następnie farba jest nanoszona na matrycę, a za pomocą specjalnej ramki i gumowej rakli farba jest przesuwana przez matrycę na powierzchnię szkła. Ta technika jest stosunkowo prosta i nadaje się do nieskomplikowanych wzorów,
  • druk cyfrowy – pozwala na drukowanie bardziej złożonych i wielokolorowych wzorów na szkle. Wykorzystuje specjalne drukarki, które nanoszą atrament bezpośrednio na powierzchnię tafli. Dzięki tej metodzie można uzyskać wysoką jakość druku i ostre detale.

W naszej firmie wykorzystujemy przede wszystkim druk technologią UV, który zapewnia trwałość gotowych motywów.

Tworzymy szkło z wyrazistymi, jakościowymi nadrukami, które prezentują się dobrze także z niewielkiej odległości. Przygotowujemy wyroby we wszystkich kolorach tęczy. Na taflę szkła z powodzeniem można nanieść zarówno grafiki, jak i zdjęcia.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Przygotujemy dla Ciebie szkło do kuchni na zamówienie.

Copyright@2018 Prestige-Glass | All Rights Reserved | Designed by HashtagCloud