Blog

Co to znaczy, że lustro jest fazowane?

Dobór odpowiedniego lustra to decyzja, która ma duże znaczenie dla wystroju całego wnętrza, ale też komfortu użytkownika. Decydując się na zakup, możemy wybierać nie tylko wśród zabarwień tafli czy rozmaitych rozmiarów, ale także skorzystać z dodatkowych możliwości obróbki szkła np. zamawiając lustro fazowane. Przekonajmy się, jakie możliwości aranżacyjne i użytkowe oferują lustra i sprawdźmy, co zyskamy dzięki fazowaniu.

Dlaczego lustro jest tak ważne?

Lustro to przedmiot, który łączy w sobie cechy czysto użytkowe z walorami ozdobnymi. Dzięki niemu można wykonywać codzienne zabiegi kosmetyczne, nakładać makijaż lub poprawiać fryzurę, a także dopasowywać codzienne stylizacje. Lustro pozwala, by sprawdzać tuż przed wyjściem z domu, czy ubrania leżą prawidłowo, a nie nasz wygląd jest taki, jak powinien. Jednocześnie zawieszone w pomieszczeniu lustro pozwala na uzyskanie różnych efektów dekoracyjnych. Może powiększać optycznie pomieszczenie, sprawiając, że będzie się wydawało bardziej przestronne. Będzie także rozjaśniało całą aranżację. Może być również potraktowane jako ozdoba, zwłaszcza jeżeli umieścimy je w odpowiednich ramach. Warto jednak pamiętać, że dużo możliwości daje też samo kształtowanie materiału.

Co daje fazowanie lustra?

Planując zakup nowego lustra, przyzwyczailiśmy się już do tego, że może ono mieć różne kształty czy składać się z naklejonych na tafli elementów szklanych lub wykonanych z innych materiałów. Interesującą opcją jest jednak również fazowanie szkła. Polega ono na ścięciu krawędzi pod kątem 45°, dzięki czemu grubość tafli łagodnie się zmniejsza. Sfazowanie lustra sprawia, że wygląda ono na lżejsze, a jednocześnie daje ciekawe efekty, ponieważ w tym miejscu widziany przez nas obraz staje się załamany. Sfazowanie na krawędziach może mieć różną szerokość. Będzie się prezentowało znakomicie zarówno gdy lustro zawiśnie bez żadnej oprawy, jak i wtedy, gdy umieścimy je w ramach. Nietuzinkowe rezultaty uzyskamy też, łącząc ze sobą mniejsze fazowane tafle i umieszczając je na większej powierzchni.

Copyright@2018 Prestige-Glass | All Rights Reserved | Designed by HashtagCloud