Blog

Czy szkło to dobry materiał na balustrady?

Schody oraz balkony wymagają przede wszystkim wykończenia w postaci balustrad. Są one konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo korzystania, ponieważ chronią osoby przed upadkiem. Pełnią także funkcję dekoracyjną oraz służą jako zasłona, gdy nie chcemy, aby ktoś zaglądał na nasz balkon.

W przypadku tych właśnie balustrad balkonowych istnieje możliwość doczepienia tzw. suszarki, czyli elementu, na którym można zawiesić pranie. Jednak czy tego typu elementy można wykonywać ze szkła? Firmy takie jak Prestige-Glass Usługi Szklarskie Andrzej Górnik, udowadniają, że tak. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze mówiąc o balustradach szklanych, określa się realizację w całości tylko i wyłącznie wykonaną z tego materiału. Najczęściej towarzyszy mu metal lub drewno. Dotyczy to przede wszystkim łączeń, np. słupków, do których dołączane są tafle, oraz poręczy zwieńczających element, co chroni przed ewentualnym skaleczeniem. Całość jednak zawsze jest spójna i prezentuje się bardzo elegancko. Pojawić się może jednak sporo wątpliwości, czy tak kruchy materiał może być wykorzystywany do jednak newralgicznych miejsc w postaci właśnie balustrad, które narażone są na obtarcia czy uderzenia.

Szkło na balustrady

Balustrady szklane są nowoczesnym elementem wykończenia wnętrz. Materiał ten jest więcej niż odpowiedni, ponieważ ma bardzo dobry wpływ na aranżację. Bardzo subtelnie oddziela pewne elementy i jest przy tym niemalże niewidoczny. Oprócz tego szkło dodaje niespotykanej lekkości, co w przypadku wizualnie ciężkich miejsc z pewnością jest dużym atutem. Nie należy także zapominać o jego właściwości, jaką jest przepuszczalność światła. W szczególnie ciasnych, wąskich i ciemnych miejscach, jak klatki schodowe, ma zbawienny wpływ na całość i wielokrotnie bardzo dobrze je rozjaśnia. Jednak jak to jest z wytrzymałością szkła? Należy pamiętać, że tak jak i metal, czy drewno, dobieramy do miejsca przeznaczenia, jednakowo postępujemy ze szklanymi taflami. Nieco inaczej przebiega produkcja materiału na balustrady montowane na zewnątrz niż w środku. Surowiec jest odpowiednio hartowany, żeby znosił bardzo niskie temperatury i nie pękał pod ich wpływem. Każdy jednak rodzaj jest odpowiednio wzmacniany przed uderzeniami i lepiej znosi wszelkiego rodzaju drgania. Jednak na rynku znajdziemy nie tylko szkło hartowane, ale także laminowane foliami. Wszystko to ma na celu spełnienie odpowiednich wymogów prawnych oraz wymagań klientów. Przede wszystkim materiał na balustrady powinien być odporny na uderzenia, jednak gdy już dochodzi do jego rozbicia, musi rozdzielić się na drobne kawałki, które nie będą raniły. Owszem, jeśli wykorzystamy metal, to z pewnością nic go nie uszkodzi, jednak szkło, które trudno jest zbić, daje o wiele więcej korzyści, nawet jeśli przypadkiem zdarzy się coś, co wymusi wymianę panelu. Jednak jego wprowadzenie do balustrad jest doskonałym pomysłem i znacząco podniesie walory estetyczne przestrzeni, dostarczając sporo światła.

Copyright@2018 Prestige-Glass | All Rights Reserved | Designed by HashtagCloud