Blog

Jak dobrać szkło do kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa to rozwiązanie, które można znaleźć niemal w każdej łazience. Coraz częściej chcemy, aby była nie tylko praktyczna, ale również dekoracyjna. Jednym ze sposobów na uatrakcyjnienie wyglądu kabiny, jest wybór szkła do jej ścianek. Obecne możliwości technologiczne pozwalają nam w szybki sposób uzyskać niecodzienny i bardzo dekoracyjny efekt.

Już sam wybór kabiny prysznicowej, która będzie odpowiadać wszystkim domownikom, a do tego wpasuje się do naszej łazienki, nie jest łatwy. Wybór różnych modeli i opcji montażu wymaga od nas podjęcia szeregu ważnych decyzji: kabina z brodzikiem czy bez, ze szkłem matowym, czy przezroczystym, ze szkłem kolorowym lub z grafiką czy zwykłym? Szczególnie wybór elementów szklanych może spędzić nam sen z powiek. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Na co warto zwrócić uwagę?

Szkło kabinowe przezroczyste, klasyczne rozwiązania z twistem

W większości sklepów, które mają w swojej ofercie prysznic ze szklaną kabiną, możemy obejrzeć ścianki zrobione ze zwykłego przezroczystego i bezbarwnego szkła. To klasyczne rozwiązanie, gdzie możemy wybrać między szkłem float, które cechuje się lekko zielonkawym odcieniem lub szkłem optiwhite, które jest odbarwione. Tego typu rozwiązanie zalecane jest do małych łazienek oraz wnętrz, gdzie chcemy podkreślić inne elementy dekoracyjne np. płytki na ścianie. Jednak takie tafle nie zapewnią nam intymności oraz o wiele bardziej widać na nich wszelkie zabrudzenia jak smugi, osad z kamienia i mydła. Profesjonalny szklarz potrafi przemienić najprostszą kabinę w małe dzieło sztuki.

Opcją jak to zrobić, jest wybór szkła satynowego, które poddawane jest procesom chemicznym, dzięki czemu jedna strona zostanie matowa, a druga gładka. Ewentualnie można wybrać szkło piaskowane, które poprzez potraktowanie piaskiem pod ciśnieniem, uzyskuje chropowatą powierzchnię, która również daje matowy efekt. Takie rozwiązania gwarantują więcej prywatności i, mimo że tak samo przyciągają osad, jest on znacznie mniej widoczny. Pozwalają natomiast na niewielką personalizację kabiny.

Szkło barwione, postaw na oryginalność

Do większych łazienek polecane są ścianki ze szkła barwionego np. zielonego, grafitowego czy szczególnie popularnego brązu. Im grubsze szkło, tym kolor będzie bardziej intensywny. Te kabiny również nie zapewnią intymności, ale będą o wiele bardziej widoczne w dużej przestrzeni. Również tutaj problemem może być osad i konieczność częstego odkamieniania i polerowania szkła.

Szukając oryginalnych ozdób, możemy zdecydować się na szkło grawerowane, które poddawane jest oddziaływaniu lasera. Naniesiony wzór jest bardzo precyzyjny i trwały, doda wyjątkowego charakteru każdej łazience. Co więcej, możemy wybrać własny wzór do naniesienia na ścianki, co pozwala na personalizację prysznica. Szkło ornamentowe to forma ozdoby, która powstaje podczas walcowania szkła, gdzie grawerowany wzór jest wyciskany na tafli. W połączeniu z delikatnym kolorem zapewnia intymność oraz wystarczającą ilość światła.

Copyright@2018 Prestige-Glass | All Rights Reserved | Designed by HashtagCloud